as_czerwony.jpg
HomeO nas

O nas

Historia firmy sięga roku 1988 od kiedy postanowiliśmy prowadzić działalność weterynaryjną "na własną rękę". Były to usługi leczenia zwierząt towarzyszących wykonywane w domu klientów.

W roku 1990 roku podjęliśmy decyzję o otwarciu stacjonarnej placówki, która umożliwiłaby rozszerzenie wykonywanych usług (zabiegi chirurgiczne, leczenie ambulatoryjne, wykonywanie niektórych badań itp.). W wynajętych na ten cel pomieszczeniach garażowych wykonaliśmy remont kapitalny i w 1991 roku w lutym otworzyliśmy lecznicę przy ul.Sienkiewicza 25. Po roku działalności uruchomiliśmy drugą placówkę na Retkini w Łodzi.

W 1998 roku analizując ówczesną ofertę usług weterynaryjnych w Łodzi doszliśmy do wniosku, iż brakuje lecznic pracujących całodobowo. W związku z tym zleciliśmy wykonanie projektu i wykonanie powiększenia lecznicy przy ul.Sienkiewicza. Zakupiliśmy następne nowoczesne aparaty RTG i USG i wprowadziliśmy usługi całodobowe. Powstała osobna sala zabiegowa, USG i RTG, ciemnia RTG oraz niewielki pokój socjalny.

W trakcie istnienia firmy zatrudnienie wzrosło z początkowego stanu 2 lekarzy (pracowaliśmy tylko my) do 12 lekarzy obecnie. Lecznica "AS" zyskała znaczącą pozycję na rynku usług weterynaryjnych w Łodzi i regionie, i wciąż rozszerza swoją ofertę. Aby podołać rosnącym wymaganiom klientów co do warunków obsługi, jak i oprzyrządowania podjęliśmy decyzję o budowie Kliniki Weterynaryjnej usytuowanej w Śródmieściu Łodzi.

Na początku 2006 roku zakończyliśmy budowę nowoczesnej lecznicy weterynaryjnej.

W kwietniu 2006 roku Lecznica Weterynaryjna "AS" w Łodzi przy ul Składowej 37a rozpoczęła przyjmowanie pacjentów.

Lek. wet. Jarosław Antoni Balcerak

Studia na wydziale Med. Wet. SGGW ukończył w roku 1983. Od 1980 roku stypendysta ZOO w Łodzi. W latach 1983-1985 lekarz weterynarii w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Od 1985-1987 praca w Lecznicy dla zwierząt w Woj. Zak. Wet. W latach 1987-1989 ponownie praca w ZOO w Łodzi. W latach 89 - 91 własna praktyka (wizyty domowe). Od roku 1991 lekarz i współwłaściciel Lecznicy Weterynaryjnej "AS". Zajmuje się leczeniem i profilaktyką schorzeń psów i kotów oraz zwierząt egzotycznych. Szczególnie interesuje się chirurgią oraz diagnostyką RTG, USG. Ukończone podyplomowe studia specjalizacyjne z chirurgii weterynaryjnej.

Lek. wet. Grzegorz Malec-Malecki

Studia na wydziale Med. Wet. Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukończył w roku 1975. Pierwszy stypendysta łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, po uzyskaniu dyplomu zatrudniony na stanowisku lekarza wet. w tymże ogrodzie. W latach 1977-1989 kierownik ambulatorium weterynarii. w ZOO. W latach 89 - 91 własna praktyka (wizyty domowe). Od roku 1991 lekarz i współwłaściciel Lecznicy Weterynaryjnej "AS". Zajmował się leczeniem i profilaktyką schorzeń psów i kotów oraz zwierząt egzotycznych. Zmarł w lipcu 2018 roku.

© Przychodnia AS 2018