as_czerwony.jpg
Hometerapia

Nasza lecznica we współpracy z Laboratorium Regenvet proponuje terapię z wykorzystaniem somatycznych mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC) oraz terapie, mogące być uzupełnieniem lub alternatywą dla leczenia komórkami macierzystymi.

 

Terapia komórkami macierzystymi (MSC)

Terapia komórkami macierzystymi przynosi dobre efekty w leczeniu wielu schorzeń narządu ruchu u psów i kotów (np. zwyrodnienia stawów, dysplazje). Komórki macierzyste wykorzystuje się również w terapii wątroby i nerek.

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu odpowiedzlanych za procesy gojenia.

PRP są używane do stymulacji gojenia tkanek. W ortopedii przyspieszają zrost kostny i gojenie tkanek miękkich, takich jak mięśnie, ścięgna oraz trudno gojące się rany (np. odleżyny). W warunkach operacyjnych stosuje się je jako działanie wspomagające gojenie.

Są również wykorzystywane w leczeniu stawowych zmian zwyrodnieniowych.

 

Terapia ILA-1.

IL-1Ra jest białkiem antagonistą receptora interleukiny-1.

W miejscu dotkniętym procesem zapalnym wywołanym zmianami degeneracyjnymi stawów hamuje proces chorobowy i usuwa ból.

 

Wszystkie wyżej opisane metody wykorzystują atuologiczne komórki pacjenta (komórki pobrane od tego samego pacjenta, któremu następnie zostają podane). Komórki te są izolowane w przypadku leczenia MSC z tkanki tłuszczowej a w przypadku zastosowania PRP lub ILA-1 z krwi pacjenta.

 

WIĘCEJ INFORMACJI SZCZEGÓLOWYCH UZYSKACIE PAŃSTWO W TRAKCIE KONSULTACJI W NASZEJ LECZNICY

© Przychodnia AS 2018